Eşinizde Sevmediğiniz Davranışları Nasıl Değiştirebilirsiniz?

Birbirlerine karşı güçlü duygular besleyen kişiler evliliğe gözü kapalı olarak adım atmaktadır. Ancak sadece aşk evliliği yürütmek için yeterli değildir. Duygular yoğun olduğu dönemlerde bireyler karşı cinsin kendine uymayan huylarını ve davranışlarını görmezden gelir ve kabullenmek istemez. Mantığını arka plana atar. Daha sonra ise uyumsuzluk sonucu karşılıklı anlaşmazlıklar çıkar. Bu durumda birbirini seven çiftler arasında geçimsizlik aradaki sevgiyi de azaltır. Bu durumda önemli olan evliliği daha fazla yıpratmadan aradaki saygıyı kaybetmeden sorunlara çözüm getirmektir. Eğer eşler bu durumda çaresiz kaldıysa evlilik danışmanlığı ile yardım almaktadır. Burada evlilikte sıkıntıya neden olan her konu ele alınarak çözüme kavuşturulur. Sadece eşlerle değil eşlerin aileleriyle olan uyum sorunlarında da danışmanlık hizmetinden faydalanılır ve ilişkilerde mutlak bir düzelme sağlanır. Birbirini sürekli eleştiren, aşırı derecede kıskanç ve güvensizlik yaşayan, sorunlarını partneriyle paylaşmakta zorluk çeken, farkında olmadan partneri tarafından aşağılanan bireyler evlilik danışmanlığı ile evliliklerini düzene sokabilirler.

Çocukların Dünyasındaki Sorunlar Nasıl Çözülür?

Çocuklarda bir bireydir ve onlarında kendine ait bir dünyaları vardır. Bunu kabullenmekte zorlanan ebeveynler çocuklarının sorunlarının çoğu kez farkında değildir. Özellikle çalışan anne ve babaların çocukları bu iletişim kopukluğu sorununu daha yoğun yaşar. Eğer sorunlar çözülmezse zamanla çocukta bazı davranış bozuklukları ortaya çıkmaktadır. Bu yüzden acil bir şekilde çocuk danışmanlığı ile çocuğun sorunlarına çözüm getirmek gerekir. Bazı ebeveynlerde danışmanlığa gitme konusunda önyargı vardır; halbuki bu çok doğal bir durumdur. Çocuğa yardımcı olmak için çocuk danışmanlığı bulunmaktadır.

Çocuklarda Davranış Bozuklukları Nasıl Düzelir?

Çocukların küçük olması psikolojik sorunları olmadığı anlamına gelmez. Çocukların hırçınlıklarının ve diğer yanlış davranışlarının mutlaka bir sebebi vardır. Çocuk psikolog veya çocuk pedagog onun iç dünyasındaki sorunları çözmekte en büyük yardımcıdır. Bu sorunların çözümünü uzman doktorların yaptığı yok haritasına uyarak çözmek mümkündür. Psikolium bu konularda hastalarıyla tam bir güven içerisinde çalışan uzman doktorlara sahiptir. Çocuk psikolog ile çocuk arasında güven ilişkisi olmalıdır. Çocuk doktorunu sevmeli ve benimsemelidir. Bu yüzden çocuklarla kolay şekilde iletişim kurabilen, onun mutluluğunu amaç edinen doktor seçilir.

 Etiketler:,