Evliliğini En Kısa Sürede Kurtarmak Ne Yapmalıdır?

Yuva kurmak kolay değildir. İki kişinin birlikte yaşamak ve bir düzen oluşturması çoğu kez zaman alabilir. Bu aşamada çiftler birçok sorunla karşılaşabilir. Üstelik bu sorunlar sadece onları değil çocuklarını da etkiler. Bu yüzden sorunların fazla büyümeden çözüme kavuşturulması gerekir. Ancak eşler çoğu kez birbirlerine sorunları bile açıkça söyleyemezken çözüme kavuşmak sıkıntılı bir süreç olmaktadır. Bu anlamda evlilik danışmanlığı sorunların çözümünde fayda sağlamaktadır. Eşlerin birbirlerine ve hatta kendilerine bile itiraf edemediği sorunları ortaya çıkarır ve kısa süre içerisinde durum tespiti yaparak çözüme odaklanır. Bu yüzden vakit kaybetmeden mutluluğu tekrar yakalamak için evlilik danışmanlığı sağlam adımlar atılmasını sağlar.

Ailevi Sorunlardan Etkilenen Çocuklara Nasıl Yardım Edebiliriz?

Duyarlı ebeveynler olarak en başta yapılması gereken iş eşler arasındaki sorunları çocuğa mümkün olduğunca yansıtmamaktır. Çocuğa ihtiyacı olan sevgiyi vermek ve onu asla bir seçime zorlamamaktır. Çünkü bu onu büyük çıkmazlara iter. Ebeveynler ne kadar hassas davranırsa davransın çocuk yine de anne baba arasındaki gerginliği hisseder ve huzursuzlanır. Altına kaçırma, kendini arkadaşlarından soyutlama, hırçınlaşma gibi birçok sorun olabilir. Bu durumda çocuk danışmanlığı sorunun nedenlerini araştırır. Sorunların kısa sürede giderilmesi için hangi uzmana başvurmak gerekiyorsa en doğru yönlendirmeyi çocuk danışmanlığı yapmaktadır. Sorun olmasa bile çocuğun gelişimi konusunda kafasında soru işareti olanlara gerekli bilgiler verilir.

Çocukların Davranış Bozuklukları Nasıl Giderilir?

Çocuklar davranış problemleri yaşadığında aileler çoğu kez çocukla nasıl iletişim kuracağını bilememektedir. Hâlbuki öncelikle çocukla nasıl iletişim kurulacağının bilinmesi gerekir. Çünkü davranış bozukluklarının çoğu yanlış davranışlar nedeniyle pekişmektedir. Çocuk psikolog aileleri çocukla iletişim konusunda bilgilendirir. Ailelerin sorunu anlaması ve çözüme ulaşması için uzmanlar faydalı olmaktadır. Psikolium çocuklarla iletişim konusunda ücretsiz eğitim olanağı yolunu açmaktadır. Üstelik gerektiğinde başka dillerde de danışmanlık yapılmaktadır. İşinde profesyonel ve tecrübeli uzman kadrosuna sahip merkez tercih edilir. Çocuk psikolog agresiflik, sık sık yalana başvurma gibi birçok soruna çözüm getirmektedir. Kendine güvenli bireylerin yetişmesi için gerekli terapiler yapılmaktadır. Amaç çocuğun sağlıklı bir birey olarak yetişmesi, mutlu çocukluk geçirmesidir. Sağlıklı kararlar almasına zemin hazırlanır.Etiketler:,