neden evlilik terapisi

Neden Evlilik Terapisi?

Evlilik Terapisi Nedir?

Evliliklerin daha sağlıklı yürütülebilmesi, var olan sorunların çözüme kavuşabilmesi ve ilişkilerinin kalitesini arttırmak isteyen karı – kocaların başvurduğu terapi çeşididir. Uzman psikolog ve terapistler tarafından gerçekleştirilen terapiler daha mutlu bir evlilik hayatınızın olması için size yardımcı olur. Ayrıca cinsel hayatınızda yaşadığınız sorunları da cinsel terapi yöntemi ile aşabilirsiniz. Kliniğimizde bulunan psikologlarımız, aile danışmanlığı konusunda uzman ve gizlilik prensibine hakimdirler.

Ne Zaman Evlilik Terapisi Düşünülmelidir?

-Eşiniz tarafından gerçek anlamda dinlendiğinizi düşünmüyorsanız,
-Eşiniz tarafından umursanmadığınızı düşünüyorsanız,
-Konuşmalarınız sürekli bir noktadan sonra kavgaya dönüşüyor ve sürekli bunu yaşıyorsanız,
-Evde sürekli bir gerginlik yaşıyorsanız,
-Ortay ol bulmayı deniyor ancak başarılı olamıyorsanız,
-Kendinizi evlilikte mutsuz, sıkışmış ve değersiz hissediyorsanız,
-Eşinizle ilgili güven sorunu yaşıyorsanız ve bu sizi gergin yapıyorsa,
-Sürekli olarak aynı konulardan sorun çıkıyor ve kavgaya dönüşüyorsa,
-Çocuk sahibi olduktan sonra, ilişkiniz değişti ve iletişiminiz farklı bir boyuta geçtiyse,
-Çocuk planı yapmaktan korkuyor ve nedenini bilmiyorsanız,
-Cinsel sorunlar yaşıyor veya yaşadığınızı düşünüyorsanız,
-Evliliğinize müdahale eden üçüncü kişiler olduğunu düşünüyor veya hissediyorsanız ve bundan etkileniyorsanız.

Kısacası; evliliğinizin bazı açılardan kötüye gittiğini düşünüyor veya hissediyorsanız ancak eşinizi seviyor ve bu ilişkiyi kurtarmak istiyorsanız, ya da sadece cinsel açıdan sorun yaşıyor ve bunu çözmek istiyorsanız sizi Psikolojievi Danışmanlık merkezimize evlilik terapisi veya cinsel terapi için sizi bekliyoruz.

Evlilik Terapisinden Utanmayın

Günümüzde evliliği yürütmek sanıldığı kadar kolay değildir. Yukarıda saydığımız sorunlardan birini ya da bir kaçını yaşıyorsanız evlilik terapisi ile bu zorlukları aşmanız düşündüğünüzden çok daha kolaydır. İki farklı insanın aynı hayatı paylaşıp sorun yaşamaması neredeyse imkansızdır, bu nedenle herkesin başına gelebilecek bu sorunları evliliğiniz bitme noktasına gelmeden, saygınızı yitirmeden profesyonellerden destek alarak aile danışmanlığı alarak kurtarabilir ve çok daha mutlu olabilirsiniz. Ailem ne der? Komşular ne der? Arkadaşlarım ne der? Öncelikle kendinizi düşünün. Daha sonra terapiler tarafında bu konulara değinir ve asıl önemli olanın sizin evliliğiniz olduğunu fark edersiniz. Ayrıca unutmayın ki terapistlerimiz sizinle ilgili hiç bir bilgiyi, asla üçüncü bir şahıs ile paylaşmaz. Siz, destek alarak güzel bir şey yaparsınız, bu nedenle utanmanıza hiç gerek yoktur.Etiketler:, , ,